13s, 15s & 17s YOUTH LEAGUE CUPS 2019

13s SOUTH EAST 

FINAL

Tie to be played - 2ND JUNE

SEMI-FINALS

Ties to be played - 26TH MAY

Hearts v Spartans Harrison

Blackburn United v Penicuik Athletic

QUARTER FINALS

Ties to be played 12 MAY

1: Boroughmuir Thistle Purples 2 v 10 Hearts

2: Hibernian Whites 3 v 6 Penicuik Athletic 

3: Hibernian 13s 2 v 4 Blackburn United 

4: Spartans Harrison 3 v 1 Boroughmuir Thistle Whites

Round 2

Ties to be played 24 APRIL

1: Arniston 0 v 9 Boroughmuir Thistle Purples

2: Blackburn United 3 v 1 Musselburgh Windsor Blues 

3: Boroughmuir Thistle Whites 5 v 4 Dalkeith Thistle Cardo

4: Broxburn Athletic 2 v 7 Spartans Harrison

5: Hearts Development 1 v 10 Hearts

6: Hibernian Whites 2 v 1 Blackburn United Blacks 

7: Hibernian 13s 3 v 1 Boroughmuir Thistle Jags

8: Penicuik Athletic 6 v 2 Linlithgow Rose

 

Round 1

Ties to be played 24 MARCH

1: Boroughmuir Violets 3 v 10 Boroughmuir Thistle Jags

2: Hutchison Vale 0 v 3 Hibernian FC - 31 March

3: Hearts FC 9 v 0 Blackhall Athletic - 31 March

4: Spartans Douglas 3 v 9 Blackburn United - 20th March

5: Spartans Harrison 6 v 0 Cockenzie Star

6: Dunbar United Colts 2 v 4 Boroughmuir Thistle Whites

7: Haddington Athletic 1 v 4 Dalkeith Thistle Cardo - 31 March

8: Edinburgh South 2 v 11 Blackburn United Blacks

9: Broxburn Athletic 4 v 2 Musselburgh Windsor Reds - 28 March

10: Arniston Rangers 9 v 0 Hibernian Greens - 31 March

11: Boroughmuir Thistle Purples 10 v 2 Musselburgh Windsor Whites

12: Blackburn United Yellows 1 v 3 Penicuik Athletic *AET

13: Musselburgh Windsor Blues 7 v 3 Loanhead Youth Miners 

14: North Berwick 2 v 11 Hibernian Whites - 31 March

15: Penicuik 1 v 10 Hearts Development - 31 March

16: Lauderdale 3 v 3 Linlithgow Rose * Linlithgow Rose 3-2 Penalties

Preliminary Round

Ties to be played 3rd March

Murieston United  2 v 11 Blackburn United Blacks

Penicuik Athletic 6 v 1 Murieston United Whites

  

15s SOUTH EAST

FINAL

Ties to be played 2 june

SEMI-FINALS

Ties to be played 25th MAY

1: Musselburgh Windsor  v Blackburn United 

2: Bonnyrigg Rose  v Hutchison Vale  

quarter finals

Ties to be played 11TH MAY

1: Musselburgh Windsor 7 v 1 Boroughmuir Thistle Purples

2: Bonnyrigg Rose 3 v 1 Hibernian *AET

3: Hutchison Vale 8 v 2 Blackhall Athletic

4: Blackburn United 9 v 0 Edinburgh South

 

round 1

Ties to be played 2 March

1: Blackhall Athletic 3 v 0 Tranent Colts

2: Linlithgow Rose 0 v 5 Hibernian

3: Murieston United 1 v 5 Musselburgh Windsor

4: Hutchison Vale 5 v 1 Dalkeith Thistle

5: Bonnyrigg Rose 3 v 0 Spartans *Withdrawn

6: Arniston Rangers 0 v 3 Edinburgh South *Withdrawn

7: East Lothian Ravens 3 v 4 Blackburn United *AET

8: Boroughmuir Thistle Jags 0 v 9 Boroughmuir Thistle Purples

13s EAST

Round 2 - tbc

Ties to be played ON OR BEFORE 17TH AUGUST

1 Arbroath CSC Blues/Scone Thistle v Arbroath CSC Yellows

2 Raith Rovers Rapids v St James Dragons

3 Bayside Bulldogs 14s v St Andrews & East Neuk Girls

4 St James Girls v Raith Rovers

5 Forfar Farmington v Letham Girls

6 Forfar Farmington Dynamos v Blairgowrie & Rattray

7 Jeanfield Swifts 13s v Inverkeithing Hillfield Swifts

8 Montrose Youth/Dryburgh Athletic v St James Dragons Blues

18th May

2 Arbroath CSC Blues v Scone Thistle

8 Montrose Youth v Dryburgh Athletic

Round 1

Ties to be played 11th May

 

1 St James Dragons 2 v 1 Jeanfield Swifts 12s

2 Arbroath Blues v Scone Thistle - 18th May

3 St James Dragons Blues 6 v 1 Panmure

4 Dunfermline Athletic 13s 1 v 3 Jeanfield Swifts 13s

5 AM Soccer 0 v 3 Blairgowrie & Rattray *TBC

6 Glenrothes Strollers 3 v 3 St James 13s *AET

St James win 3 v 1 Penalties

7 Bayside Braves 0 v 3 Bayside Bulldogs

8 Montrose Youth A v A Dryburth Atheltic 

9 Dundee East 12s 3 v 6 Raith Rovers 13s

10 Letham 13s 3 v 1 Raith Rovers Raiders

11 Raith Rovers Reds 0 v 9 Inverkeithing Hillfield Swifts

12 Forfar Farmington Dynamos 7 v 1 Kirrie Thistle 13s

13 East Fife 4 v 5 Forfar Farmington 13s

14 Raith Rovers Rapids 2 v 7 Kelty Hearts CC

15 St Andrews & East Neuk 10 v 1 Letham 12s

16 Bayside Blades 4 v 7 Arbroath Yellows *AET

Preliminary Round

Ties to be played 9th March

 

1 St James Dragons Blues 10 v 2 Dundee West

15s EAST

 

SEMI-FINALS

Ties to be played - tbc

Forfar Farmington 15s, Glenrothes Strollers, Raith Rovers & winner of East Fife v Panmure

Quarter Finals

Ties to be played 11th May

1: Dryburgh Athletic 14s 0 v 4 Forfar Farmington 15s

2: East Fife v Panmure - 25th May

3: Jeanfield Swifts 2 v 4 Glenrothes Strollers

4: Raith Rovers 4 v 3 Dryburgh Athletic 15s *AET

Round 1

Ties to be played 30th MARCH

1 Dryburgh Athletic 14s 3 v 0 Dundee West 

2 Fofrar Farmington Cobras 2 v 3 Dryburgh Athletic

3 Glenrothes Strollers 3 v 0 Montrose *TBC

4 Lomond Colts 0 v 2 Jeanfield Swifts

5 Raith Rovers 4 v 0 Scone Thistle 

6 Forfar Farmington 15s 2 v 1 Dunfermline Athletic 

7 East Fife 4 v 1 Dundee East 14s 

8 Kirrie Thistle 1 v 10 Panmure 

ROUND 1

Ties to be played 9th March

 

1 St Andrews & AM Soccer 0 v 9 Dryburgh Athletic 14s

2 Dundee West 3 v 0 Raith Rovers Rhinos *Withdrawn

*Tie awarded to home team

13s CENTRAL

SEMI-FINALS

Ties to be played - TBC

Rossvale, Central Girls Futures, Central Girls Jaguars &

Central Girls Legends

 

QUARTER FINALS

Ties to be played 11th MAY

1: Bedlay 2 v 3 Rossvale *AET

2: Central Girls Futures 7 v 3 Lanarkshire Hibs

3: Central Girls Jaguars 8 v 4 West Park United

4: Central Girls Legends 1 v 0 Gartcairn Whites

1st Round

Ties to be played 13th April

1: Stenhousemuir 0 v 9 Central Legends - 14th April

2: Clyde FC 4 v 8 Lanarkshire Hibs - *AET (4-4 FT)-14th April

3: West Park United 3 v 0 Motherwell FCCT

4: Kilsyth 0 v 3 Central Futures

5: Holytown Colts 2 v 3 Rossvale

6: Wishaw Wycombe Wanderers 0 v 9 Bedlay

7: Gartcairn Whites 9 v 0 Falkirk Whites

8: Clydebank & Dumbarton United 2 v 3 Central Jaguars

Preliminary Round

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH or 13th/14th April

1 Central Jaguars 10 v 1 Dunipace - 7th April

2 West Park United 3 v 1 Dumbarton United U12 - 30th March

3 Lanarkshire Hibs 6 v 1 Falkirk Blues

4 Gartcairn Blues 1 v 10 Clydebank & Dumbarton United

Rossvale 3 v 0 Milngavie *Withdrawn

6 Bo'Ness United 3 v 6 Falkirk Whites * 27th March

7 Tullibody 2 v 3 Holytown Colts

8 Gartcairn Whites 12 v 4 Milton Girls

9 Central Futures 3 v 2 Riverside

    

15s CENTRAL

FINAL

Ties to be played - TBC

Falkirk v Gartcairn

SEMI-FINALS

Ties to be played 11th MAY

1: Falkirk 5 v 1 Rossvale - 12th May

 

2: Gartcairn 8 v 0 West Park United

 

Quarter Finals

Ties to be played 13th April

 

1: Dumbarton United 1 v 9 Rossvale - 5th May

2: Lanarkshire Hibs Development 3 v 4 Gartcairn

3: Wishaw Wycombe Wanderers 0 v 8 Falkirk

BYE: West Park United

Round 1

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH

1 Lanarkshire Hibs Development 3 v 2 Central Girls A *AET

2 Falkirk 3 v 0 Riverside * Awarded as there is no 15s Riverside team this season

13s SOUTH WEST

SEMI-FINALS

TIES TO BE PLAYED - TBC

1: FC Kilmarnock Blues v Blantryre Soccer Centre

2: Cumnock Juniors/Ayr United v Hamilton Academical

 

QUARTER FINAL

TIES TO BE PLAYED 11TH MAY

1: Clark Drive 0 v 5 Kilmarnock Blues

2: Blantyre Soccer Centre 4 v 1 Dean Thistle *8th May

 

3: Cumnock Juniors 6 v 5 Ayr United *AET - *13th May

4: Hamilton Academical 10 v 1 EKFC

 

1st Round

TIES TO BE PLAYED 13th April

1: Clark Drive 3 v 2 Glenburn

2: Millenium 1 v 7 Kilmarnock Blues

3: Blantyre Soccer Centre 5 v 1 Galston Madrid

4: Tass Thistle 1 v 4 Dean Thistle

5: Drumsagard 2 v 6 Cumnock Juniors

6: Ayr United 4 v 1 Galston YFC

7: Cambusdoon 0 v 9 Hamilton Academical

8: EKFC 11 v 2 Bonnyton Thistle - 20 April

Preliminary Round

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH 

1: EKFC 10 v 1 East Kilbride Thistle

2: Kilmarnock Blues 4 v 1 Queen of the South U13s

3: Clark Drive 6 v 2 Kilwinning

4: Drumsagard 5 v 1 Kirkfield United

5: Blantyre Soccer Centre 3 v 0 Rutherglen Girls * Withdrawn

Byes

Ayr United FA, Bonnyton Thistle, Cambusdoon, Cumnock Juniors, Dean Thistle, Galston YFC, Galston YFC Madrid, Glenburn MWFC Girls, Hamilton Academical, Millenium, TASS Girls

15s SOUTH WEST

Final

Ties to be played - TBC

FC Kilmarnock v Hamilton Academical

SEMI-Finals

Ties to be played 11th May

1: Queen of the South Blue 1 v 3 FC Kilmarnock *AET

2: Threave Rovers 1 v 10 Hamilton Academical

Quarter Finals

Ties to be played 13th April or 11th May

1: Queen of the South White 0 v 3 Hamilton Academical

2: Threave Rovers 9 v 0 Glenburn MWFC - 27th Apirl

3: East Kilbride Thistle 0 v 8 Queen of the South Blue

4: FC Kilmarnock 7 v 0 Kilwinning FA

Round 1

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH or 13th/14th April

1 Rutherglen 1 v 7 Queen of the South Whites

2 FC Kilmarnock 4 v 3 Ayr United

3 Dean Thistle 0 v 9 Hamilton Academical

4 Threave Rovers 3 v 1 Millenium

Byes

East Kilbride Thistle, Glenburn MWFC Girls, Kilwinning, Queen of the South Blues

13s WEST

 

SEMI-FINALS

TIES TO BE PLAYED 24th AUGUST

1: Glasgow City v St. Mirren

2: Giffnock SC 13s v Celtic 13s

 

QUARTER FINALS

TIES TO BE PLAYED 13TH APRIL

 

1: Giffnock 13s 8 v 2 Glasgow Girls 

 

2: Drumchapel United 1 v 10 Celtic 13s

3: Glasgow City 13s 8 v 2 Renfrew FC Girls

4: Celtic 12s 2 v 3 St Mirren YFC

 

Round 1

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH OR 13TH/14TH APRIL

1 Gleniffer Thistle 0 v 3 Drumchapel Untied *Withdrawn

2 Barrhead Girls 0 v 3 Glasgow City 13s *Withdrawn

3 Giffnock U12s 1 v 10 St Mirren

4 Celtic 12s 9 v 0 Morton

5 Glasgow Girls 13s 6 v 2  Port Glasgow - 10th March

6 Houston United 1 v 10 Renfrew

7 Thistle Weir 0 v 3 Celtic 13s * Withdrawn

8 Pollok United 3 v 5 Giffnock 13s

15s WEST

FINAL

TIE TO BE PLAYED - TBC

Drumchapel United v Glasgow City FC

 

SEMI - FINALS

TIES TO BE PLAYED 11th MAY

1: Drumchapel United 9 v 1 Morton * 15th May

2: Giffnock 0 v 2 Glasgow City FC

 

Round 1

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH or 13th/14th April

1 Thistle Weir 0 v 3 Drumchapel United *Withdrawn

2 Gleniffer Thistle 0 v 3 Morton *Withdrawn

3 Port Glasgow 0 v 3 Giffnock *Withdrawn

4 St Mirren 0 v 3 Glasgow City * Withdrawn

13s NORTH 

QUARTER FINALS

TIES TO BE PLAYED  - 25TH MAY

1: Aberdeen City v Aberdeen Dons

2: Buchan v Cove Youth

3: Colony Park v Stonehaven Fire

4: Donside v Moray Pinks

ROUND 1

TIES TO BE PLAYED  - 11TH MAY

1 Moray Pinks 10 v 1 Dyce Girls

2 Stonehaven Reign 1 v 10 Stonehaven Fire

3 Aberdeen Dons 5 v 2 Turriff

4 Colony Park 9 v 3 Mile End - 16th March

5 Ellon Meadows 1 v 10 Aberdeen City

6 Cove Youth 5 v 2 Deveronvale

7 Buckie 2 v 7 Buchan

8 Donside 9 v 0 Moray Blues

 

PRELIMINARY ROUND

TIES TO BE PLAYED 9TH MARCH

1 Westdyke Thistle 0 v 9 Donside

2 Kintore United 0 v 9 Cove Youth

3 Westdyke 2 v 3 Moray Pinks * AET

4 Glentanar v Deveronvale

* Glentanar withdrawn from league - bye to Deveronvale

NORTH 16s LEAGUE CUP DRAW

SEMI - FINALS

Ties to be played 25th MAY

1: Deveronvale v Colony Park

2: Aberdeen v Westdyke

QUARTER FINALS

Ties to be played 30th march

1 Moray Girls 0 v 1 Westdyke Girls

2 Aberdeen U16s 3 v 0 Banchory Girls

3 Colony Park 9 v 0 Cove Youth

Deveronvale 3 v 1 Aberdeen Reds - 23rd March

 

ROUND 1

TIES TO BE PLAYED 9TH MARCH

1 Buchan Youth 1 v 3 Colony Park

2 Stonehaven Youth 0 v 3 Westdyke Girls

3 Ellon Meadows 0 v 9 Deveronvale

17s SOUTH EAST/EAST

 

SEMI-FINALS

TIES TO BE PLAYED 26TH MAY

1: Hibernian v Forfar Farmington

2: Hutchison Vale v Blackburn United

 

Quarter Finals - 24th March

Dryburgh 0 v 0 Hibernian * Penalties 2-0 Hibernian

Hutchison Vale 2 v 1 Boroughmuir Thistle Purples

Murieston United 2 v 3  Forfar Farmington *aet

Broxburn Athletic 1 v 1 Blackburn United *aet

*Blackburn 2-1 win penalties

Round 1 - 3rd March

Forfar Farmington 3 v 0 Hearts *Withdrawn

17s Central/West/South West

 

FINAL

TIES TO BE PLAYED - TBC

Glennifer Thistle

SEMI-FINALS

TIES TO BE PLAYED 12th MAY

1: St Mirren/Rutherglen v Glasgow City

2: Gleniffer Thistle 5 v 3 Falkirk

QUARTER FINALS

TIES TO BE PLAYED 13th/14TH APRIL

1 St Mirren v Rutherglen *22nd May

2 Giffnock 0 v 3 Glasgow City

3 Ayr United 1 v 2 Gleniffer Thistle

4 Riverside 2 v 11 Falkirk

Round 1

TIES TO BE PLAYED 23RD/24TH MARCH

1 Morton 0 v 9 Glasgow City

© 2015 by Jax Mc Media