YOUTH LEAGUE CUPS

Apologise for missing matches in some league cups - we can only publish what is sent in - if you have more results please email us - thank you

DUNDEE UNITED SC

13s EAST - FINALS - Friday 18 August 

LUMPHINNANS UNITED L v W DUNDEE UNITED SC

13s EAST - SEMI-FINALS - 3 June

Lumphinnans United 1 v 0 Raith Rovers

Bayside Blacks 3 v 4 Dundee United SC

13s EAST - Quarter Finals - 20 May

Hillfield Swifts Yellows 3 v 8 Bayside Blacks

17 May: Raith Rovers 13s 2 v 1 Scone Thistle

East Fife 12s 2 v 11 Dundee United SC

Lumphinnans United 2 v 1 Hillfield Swifts Blues

13s EAST - Round 2 - 29 April

Hillfield Swifts Blues 6 v 2 Monifieth LFC

Glenrothers Strollers 2 v 8 East Fife 12s

Bayside Blacks 9 v 0 Forfar Farmington

Lumphinnans United 9 v 0 East Fife 13s

Raith Rovers 13s 5 v 1 Montrose Youth

DUSC 8 v 4 Dryburgh Athletic 13s

Hillfield Swifts Yellows 9 v 2 Raith Rovers Rhinos

Scone Thistle 7 v 1 Dryburgh Athletic 12s

13s EAST - Round 1 - 18 March

Lumphinnians United 3 v 0 Dundee East

Dundee West 2 v 11 Dundee United SC

Sconee Thistle 9 v 0 Forfar Farmington Dynamos

Raith Rovers 4 v 1 Forfar Farmington Stars

Raith Rovers Rhinos 4 v 3 Bayside Tangerines

Dryburgh Athletic 13s 7 v 1 Dundee United SC Terrors

Dunfermline Athletic 13s 2 v 5 Bayside Blacks

Letham 0 v 6 Hillfield Swifts Yellows

Forfar Farmington 7 v 6  Letham Juniors

East Fife 13s 6 v 4 Dunfermline 12s

Byes

Montrose Youth

Dryburgh Athletic 13s

East Fife 12s

Hillfield Swifts Blues

Monifieth LFC

Glenrothes Strollers

Round 2 - 29 April

Quarter Finals - 20 May

Semi-Final - 3 June

Final - 20 August

 

///////////////////////////////////

13s SE Kim Little League Cup Winners 

HEARTS MAROONS

13s SE Kim Little League Cup Finals - 11 June

MUSSELBURGH WINDSOR 3 v 4  HEARTS MAROONS

13s SE Kim Little - Semi-Final draw - 24 May

Musselburgh Windsor 13s 9 v 0 Cockenzie Star

Hearts Maroons 1 v 0 Boroughmuir Thislte Jags

13s SE Kim Little - Semi-Finals

Congrtulations to Boroughmuir Thistle Jags, Hearts Maroons, Cockenzie Star & Musselburgh Windsor on reaching the Semi-Finals

13s SE Kim Little - Quarter Finals

Boroughmuir Thistle Jags 6 v 2 Hibernian 

Hearts Maroons 9 v 0 Blackburn United

Blackhall Athletic 3 v 4 Cockenzie Star

Musselburgh Windsor 2 v 0 Spartans Whites

13s SE KIM Little - Round 2

Hearts Whites 3 v 7 Boroughmuir Thistle Jags

Penicuik Athletic 0 v 6 Blackhall Athleitc

Hearts Maroons 10 v 2 Loanhead

Boroughmuir Thistle Purples 1 v 7 Musselburgh Windsor

Bonnyrigg Rose 2 v 3 Blackburn United

Hibernian 10 v 2 Broxburn Athletic

Spartans Whites 3 v 2 Hutchison Vale

Boroughmuir Thistle Whites 1 v 1 Cockenzie Star

Cockenzie win on penalites

///////////////////////////////////

13s SE Hayley Lauder League Cup Winners 

MURIESTON UNITED

13s SE Hayley Lauder FINALS - 11 June 

Broxburn, Albyn Park - 10:30 ko Entry £3 Adult £1 Child

HADDINGTON ANGELS 3 v 5 MURIESTON UNITED TBC

///////////////////////////////////

SWF 13s NORTH KIM LITTLE  LEAGUE CUP WINNERS

WESTDYKE GIRLS

 

U13 NORTH KIM LITTLE- FINALS - 3 JUNE

WESTDYKE GIRLS 6 v 3 MORAY GIRLS

13s NORTH KIM LITTLE- SEMI-FINALS - 20 May

Moray Girls W v L Aberdeen Ladies

///////////////////////////////////

SWF 13s South West League Cup Winners 

FC KILMARNOCK GIRLS

13s SOUTH WEST - FINALS - 21 May  Lesser Hampden

FC KILMARNOCK BLUES V CLARK DRIVE BLUES

 

13s SOUTH WEST - Semi-Finals

 

Ties to be played 6 May 2017

Kilmarnock Whites L v W Kilmarnock Blues

Dean Thistle L v W Clark Drive Blues

13s SOUTH WEST - Quarter Finals - 15 April

Heston Rovers 2 v Kilmarnock Whites

Kilmarnock Blues 4 v 0 St Cuthbert Wanderers

Clark Drive Blues 9 v 3 QOTS Doonhammers

Dean Thistle 8 v 1 Glenburn

13s SOUTH WEST - 2nd Round - 11 March

Heston Rovers W - L Clark Drive Whites

Galloway Thistle 2 v 2  (4 - 5 pens) Kilmarnock Whites

Kilmarnock Blues 3 v 1 Hamilton Whites

St Cuthbert Wanderers 3 v 1 Bonnyton Thistle

Dean Thistle W v East Kilbride Girls

QOTS Doonhammers W v L Ayr United

Glenburn W v Mid Annandale

Clark Drive Blues  W v L Rutherglen

13s SOUTH WEST - 1st Round - 25 February

Millenium 3 v 10 Heston Rovers

Hamilton Reds v W Clark Drive Whites

Galloway Thistle v W East Kilbride Yellows

Threave Rovers v W Kilmarnock Whites

EKFC Girls 3 v 5 Kilmarnock Blues

Kilwinning SC v W Hamilton Whites

St Cuthberts Wanderers 5 v 0 Queen of the South Rapids

Byes

Bonnyton

Dean Thistle

East Kilbride Girls

QOTS Doonhammers

Ayr United

Glenburn

Mid Annandale

Clark Drive Blue

Rutherglen

///////////////////////////////////

SWF 13s West League Cup Winners 

GLASGOW GIRLS 12s

13s WEST - FINALS - 21 May - Lesser Hampden

GLASGOW GIRLS 12s 5 v 2 CELTIC 13s

13s WEST - Semi-Finals - 13/4/17

Kate Grant & Heather Kay from @EngageNews1 conducted the draws today

Ties to be played 26/27 Apirl 2017

Morton 13s L v W Glasgow Girls

Celtic 13s W v L Erskine Youth 13s

13s WEST - Quarter Finals

Glasgow Girls W - L Erskine Youth 12s

Morton 13s W - L Port Glasgow Juniors CSC

Giffnock SC 3 - 6 Erskine Youth 13s

Celtic 12s L - W Celtic 13s

13s WEST - Round 1 - 11 March

Glasgow Girls W v L  Pollok United

Celtic 13s W v L St Mirren YFC

Morton 13s W v L Drumchapel United

Palace Park L v W Celtic 12s

Byes

Erskine Youth 12s

Erskine Youth 13s

Giffnock SC

Port Glasgow Juniors CSC

///////////////////////////////////

13s CENTRAL LEGAUE CUP WINNERS

MOTHERWELL CLARET

 

13s CENTRAL - FINALS - 21 May 2017

MOTHERWELL CLARET 3 v 0 BEDLAY CFC

 

13s Leanne Ross - Semi-Finals - 6 May

Motherwell Claret 5 v 4 Central Girls 13s

Rossvale 0 v 6 Bedlay CFC

Quarter Finals

 

Falkirk 2 v 7 Bedlay

Motherwell Claret 4 v 0 Cumbernauld Colts Yellows

Rossvale 4 v 0 Central 13s

Central 12s W v L Motherwell Amber

1st Round

Gartcairn Blue 1 v 7 Bedlay CFC

Central Girls 12s 7 v 2 West Park

Rossvale 4 v O Central Girls 12s

Clydebank L v W Central 13

U13 EAST League Cup Winners 2017

Dundee United SC Girls

SWF U13 Central League Cup Winners 2017

MOTHERWELL CLARET

SWF U13 North League Cup Winners 2017

WESTDYKE GIRLS            

SWF U13 SE Hayley Lauder League Cup Winners 2017

                          MURIESTON UNITED

SWF U13 SE Kim Little League Cup Winners 2017

HEARTS MAROONS

SWF U15 SW League Cup Winners 2017

KILWINNING GIRLS

JEANFIELD SWIFTS 

15s EAST - LEAGUE CUP FINALS - 19 August 

JEANFIELD SWIFTS 6 v 4 RAITH ROVERS

15s EAST - SEMI-FINALS - 3 JUNE

Forfar Farmington Flyers 2 v 5 Jeanfield Swifts

Dryburgh Athletic 1 v 3  Raith Rovers *31/5*

 

15s EAST - Quarter Finals - May 20

Forfar Farmington Flyers 9 v 0 Montrose Youth

Raith Rovers 15s 6 v 0 Forfar Farmington Falcons

Jeanfield Swifts 10 v 1 Bayside

Glenrothes Strollers 0 v 6 Dryburgh Athletic 15s

 

15s EAST - Round 1 - 29 April

Monifieth LFC 0 v 4 Forfar Farmingotn Flyers

Letham 0 v 2 Glenrothers Strollers

Forfar Farmington Falcons 3 v 2  Dryburgh Athletic

Byes

Bayside

Raith Rovers

Jeanfield Swifts

Dryburgh 15s

Montrose Youth

Quarter Final - 20 May

Semi-Final - 3 June

Final - weekend commencing 18 August tbc

 

//////////////////////////////////

15s SE FRANKIE BROWN - FINALS - tbc

Broxburn, Albyn Park - details to follow

///////////////////////////////////

15s SOUTH EAST League Cup Winners 

HEARTS

 

 

15s SOUTH EAST - FINALS - 11 June 

HEARTS 3 v 0 MUSSELBURGH WINDSOR

15s SOUTH EAST - SEMI-FINALS - 31 MAY

Hearts 3 v 3 Hibernian AET

Hearts 5 v 3 Hibernian Penalties

Musselburgh Windsor 1 v 0 Hibernian Development

15s SOUTH EAST

17 May rescheduled QF

Boroughmuir Thistle Purples 0 v 1 Musselburgh Windsor

15s SOUTH EAST - Quarter Finals - 6/7 May

Hibernian U15s 9 v 0 Murieston United 
  

Boroughmuir Thistle Purples A v A Musselburgh Windsor

Match abandoned due to an injury to the Musselburgh Windsor GK *REPLAY 17/5/17*


Hibernian U15s Development 5 v 0 Blackburn U15s 
Hearts U15 4 v 3 Broxburn Athletic Colts A

Semi-Finals - 31 May

Finals - 11 June

Penicuik Athletic 0 v 2 Musselburgh Windsor (3/5/17)

15s SOUTH EAST - Round 1 - 16 to 18 April

Linlithgow Rose 1 v 10 Blackburn

Hearts Development 0 v 6 Hearts 15s

Hibernian 9 v 0 Spartans

Bonnyrigg Rose 2 v 11 Boroughmuir Thistle Purples

Hibernian Development 3 v 0 Broxburn Athletic Colts B

*Broxburn Athletic Colts B concede tie*

Penicuik Athletic P v P Musselburgh Windsor (3/5/17)

Hutchison Vale 0 v 2 Broxburn Athletic Cotls A

Murieston United 9 v 0 Boroughmuir Thistle Jags

Quarter Finals - 6 May

Semi-Finals - 31 May

Finals - 11 June

 

//////////////////////////////////

15s NORTH LEAGUE WINNERS 

ABERDEEN LADIES 

 

15s NORTH RACHEL CORSIE - FINALS 3 JUNE

 

 

WESTDYKE GIRLS 2 v 4 ABERDEEN LADIES

 

15s RACHEL CORSIE - SEMI-FIANLS - 20 MAY

Westdyke Girls 2 v 1 Buchan

 

///////////////////////////////////

15s WEST LEAGUE CUP WINNERS 

CELTIC GIRLS 15s

15s WEST - FINALS - 21 May - Lesser Hampden

ST MIRREN YFC L v W CELTIC 15s

 

15s WEST - Semi-Finals

Kate Grant & Heather Kay from @EngageNews1 conducted the draws today

Ties to be played 6 May

Pollok United L v W St Mirren Youth Footbal Club

Durmchapel United  0 v 3 Celtic 15s

*Drumchapel United concede tie*

15s WEST - Quarter Finals - 8 April 2017

Giffnock SC L v W Pollok United

Morton L v W St Mirren YFC

Drumchapel United W v L Port Glasgow Juniors CSC

Glasgow City 2 v 2 Celtic 15s

*Extra Time 3 v 3 - Penalties 3 v 4*

///////////////////////////////////

SWF 15s SOUTH WEST League Cup Winners 

KILWINNING GIRLS

15s SOUTH WEST - FINALS - 21 May  Lesser Hampden

FC KILMARNOCK 1 v 2 KILWINNING

 

15s SOUTH WEST - 11 May Semi - Finals

Ayr United 0 v 9 Kilwinning

///////////////////////////////////

 

SWF CENTRAL LEAGUE CUP WINNERS

CENTRAL GIRLS FA

15s JANE ROSS - FINALS - 21 MAY

CUMBERNAULD COLTS 0 v 1 CENTRAL GIRLS FA

///////////////////////////////////

SWF 17s EAST LEAGUE CUP WINNERS 

ABERDEEN LADIES FC

17s EAST - FINALS - 20 August

FORFAR FARMINGTON 1 V 4 ABERDEEN LFC

17s EAST - SEMI-FINALS - 4 JUNE

Forfar Farmington 7 v 1 Westdyke

Dryburgh Athletic 1 v 8 Aberdeen LFC

17s EAST - Quarter Finals

Ties to be played 21 May

Forfar Farmington 2 v 1 Hibernian AET

Dryburgh Athletic 3 v 0 Jeanfield Swifts

Westdyke 3 v 2 East Fife

Montrose Youth L v W Aberdeen

*Jeanfield Swifts forfeited match*

17s SOUTH EAST - QUARTER FINALS - 21 May

Forfar Farmington 2 v 1 Hibernian

17s SOUTH EAST - ROUND 1 - 30 APRIL 

Dryburgh Athletic 3 v 0 Musselburgh Windsor

*Musselburgh Windsor concede tie*

Bonnyrigg Rose 0 v 1 Montrose Youth

Boroughmuir Thistle 0 v 1 Forfar Farmington

Murieston United 1 v 5 East Fife

Jeanield Swifts 3 v 0 Hutchison Vale

*Hutchison Vale concede tie*

Bye

Hibernian

Quarter Finals - 21 May

Semi-Finals - 4 June

Finals - 20 August

///////////////////////////////////

U17 WEST LEAGUE CUP WINNERS 

GLASGOW CITY FC

17s WEST - FINALS

21 MAY LESSER HAMPDEN - 3:30 ko

CELTIC 17s 3 v 5 GLASGOW CITY *AET

U15 EAST League Cup Winners 2017

Jeanfield Swifts Girls FC

SWF U17 West League Cup Winners 2017

GLASGOW CITY FC

SWF U15 Central League Cup Winners 2017

CENTRAL GIRLS FA

SWF U15 North League Cup Winners 2017

                        ABERDEEN LADIES

U15 SE Frankie Brown League Cup Winners 2017

HEARTS                                  

SWF U13 West League Cup Winners 2017

GLASGOW GIRLS 12s

SWF U15 West League Cup Winners 2017

CELTIC GIRLS

SWF U13 SW League Cup Winners 2017

FC KILMARNOCK GIRLS

© 2015 by Jax Mc Media