13, 15, 17 Youth Scottish Cup Draws


Preliminary Round 13s

Ties to be played 16th / 17th March

1 Galston YFC v Arbroath Yellows 2 Gartcairn Blues v Inverkeithing Hillfield Swifts 3 Central Girls Futures v Rutherglen Girls 4 Wishaw Wycombe Wanderers v Pollok United 5 Renfrew Girls v Dunipace 6 FC Kilmarnock v Central Girls Legends 7 Dean Thistle v Central Girls Jaguars 8 Blackburn United Yellows v Dalkeith Thistle 9 Bo'ness United Yellows v Clyde FC 10 Bayside Braves v Turriff United Youth 11 Musselburgh Windsor Blues v Raith Rovers Rapids 12 Bayside Blades v Moray Girls Pinks 13 Dalkeith Thistle Cardo v Ayr United 14 Queen of the South v Gartcairn Whites 15 St Andrews & East Neuk v Jeanfield Swifts U12s 16 Hibernian Greens v Jeanfield Swifts U13s 17 Tass Thistle v Dumbarton United U12 18 Galston YFC Madrid v Dalry Rovers 19 Moray Girls Blues v Kintore United 20 Spartans Harrisons v Drumchapel United

21 Blantyre Soccer Academy v Clydebank & Dumbarton United 22 Giffnock 12s v Raith Rovers Reds 23 Forfar Farmington v Linlithgow Rose 24 Hamilton Academical v Murieston 25 Rossvale Girls v Blackburn United 26 Bedlay CFC v Invergordon Girls 27 Hibernian Whites v Clark Drive 28 Arbroath Blues v Raith Rovers Raiders 29 Scone Thistle v Heart of Midlothian 30 Glasgow Girls v Hibernian 31 Celtic 13s v Stenhousemuir 32 Spartans Douglas v Celtic 12s 33 Donside v Glenburn Girls 34 Giffnock 13s v Heart of Midlothian Development 35 Dunfermline Girls v Glasgow City 36 Glenrothes Strollers Blacks v Broxburn Athletic Colts 37 Dunbar United Colts v Bayside Bulldogs 38 Raith Rovers 13s v Kelty Hearts 39 Blackburn United Blacks v Falkirk Whites 40 West Park United v Cumnock Juniors

Byes

Aberdeen FCL City, Aberdeen FCL Dons, Blairgowrie & Rattray, Boroughmuir Thistle Jags, Boroughmuir Thistle Purples, Cambusdoon FC, Colony Park Girls, Cove Youth FC Girls, Drumsagard, Dryburgh Athletic, Dundee East U12, EKFC Girls, Ellon Meadows, Falkirk Blues, Holytown Colts, Hutchison Vale, Kilwinning FA Girls, Lanarkshire Hibs, Milton Girls, Morton, Murieston United Whites, Panmure FC, Thistle Girls FC,Tullibody

​Preliminary Round 15s

Ties to be played 16th / 17th March

1 East Fife v West Park United 2 Morton v Jeanfield Swifts U15 3 Dryburgh Athletic v Forfar Farmington Cobras 4 Lanarkshire Hibs Development v Aberdeen FCL Reds 5 Cove Youth FC Girls v St Andrews & AM Soccer 6 Rossvale Girls v Dalkeith Thistle

Byes

Aberdeen FCL 15s, Ayr United, Banchory Girls, Blackburn United, Blackhall United, Bonnyrigg Rose, Boroughmuir Thistle Purples, Central Girls, Deveronvale Girls, Drumchapel United, Dryburgh Athletic A, Dundee East U14, Dundee West, Dunfermline Athletic Girls, East Lothian, Edinburgh South, Ellon Meadows, Falkirk FC, FC Kilmarnock, Forfar Farmington U15s, Gartcairn, Giffnock SC Girls, Glasgow City Development, Glenrothes Strollers, Hamilton Academical, Hibernian Development, Kilwinning FA, Linlithgow Rose 2006, Lomond Colts Development, Murieston United, Musselburgh Windsor Girls, Panmure FC, Queen of the South Blues, Queen of the South Whites, Raith Rovers U15s, Rangers, Rutherglen Girls, Scone Thistle U15, Spartans FC, Wishaw Wycombe Wanderers

​Preliminary Round 17s

Ties to be played 16th / 17th March

​​

1 Broxburn Athletic Colts v Glennifer Thistle

Byes

Ayr United, Blackburn United, Boroughmuir Thistle Purples, Colony Park, Dryburgh Athletic, Dunfermline Girls, Falkirk FC, Forfar Farmington U17s, Giffnock SC Girls, Hibernian 17s, Hutchsion Vale, Montrose, Moray Girls, Morton, Murieston United, Rutherglen Girls, St Mirren

© 2015 by Jax Mc Media

This page is ©Copyright Jax Mc Media Please contact us to use our content