13, 15, 17 Youth Scottish Cup Draws

February 20, 2019

 

 

 

Preliminary Round 13s

Ties to be played 16th / 17th March

1 Galston YFC v Arbroath Yellows
2 Gartcairn Blues v Inverkeithing Hillfield Swifts
3 Central Girls Futures v Rutherglen Girls
4 Wishaw Wycombe Wanderers v Pollok United
5 Renfrew Girls v Dunipace
6 FC Kilmarnock v Central Girls Legends
7 Dean Thistle v Central Girls Jaguars
8 Blackburn United Yellows v Dalkeith Thistle
9 Bo'ness United Yellows v Clyde FC
10 Bayside Braves v Turriff United Youth
11 Musselburgh Windsor Blues v Raith Rovers Rapids
12 Bayside Blades v Moray Girls Pinks
13 Dalkeith Thistle Cardo v Ayr United
14 Queen of the South v Gartcairn Whites
15 St Andrews & East Neuk v Jeanfield Swifts U12s
16 Hibernian Greens v Jeanfield Swifts U13s
17 Tass Thistle v Dumbarton United U12
18 Galston YFC Madrid v Dalry Rovers
19 Moray Girls Blues v Kintore United
20 Spartans Harrisons v Drumchapel United

21 Blantyre Soccer Academy v Clydebank & Dumbarton United 
22 Giffnock 12s v Raith Rovers Reds
23 Forfar Farmington v Linlithgow Rose 
24 Hamilton Academical v Murieston 
25 Rossvale Girls v Blackburn United 
26 Bedlay CFC v Invergordon Girls 
27 Hibernian Whites v Clark Drive 
28 Arbroath Blues v Raith Rovers Raiders 
29 Scone Thistle v Heart of Midlothian 
30 Glasgow Girls v Hibernian 
31 Celtic 13s v Stenhousemuir 
32 Spartans Douglas v Celtic 12s 
33 Donside v Glenburn Girls 
34 Giffnock 13s v Heart of Midlothian Development 
35 Dunfermline Girls v Glasgow City
36 Glenrothes Strollers Blacks v Broxburn Athletic Colts 
37 Dunbar United Colts v Bayside Bulldogs 
38 Raith Rovers 13s v Kelty Hearts
39 Blackburn United Blacks v Falkirk Whites 
40 West Park United v Cumnock Juniors


Byes

Aberdeen FCL City, Aberdeen FCL Dons, Blairgowrie & Rattray, Boroughmuir Thistle Jags, Boroughmuir Thistle Purples, Cambusdoon FC, Colony Park Girls, Cove Youth FC Girls, Drumsagard, Dryburgh Athletic, Dundee East U12, EKFC Girls, Ellon Meadows, Falkirk Blues, Holytown Colts, Hutchison Vale, Kilwinning FA Girls, Lanarkshire Hibs, Milton Girls, Morton, Murieston United Whites, Panmure FC, Thistle Girls FC,Tullibody

​Preliminary Round 15s

Ties to be played 16th / 17th March

1 East Fife v West Park United
2 Morton v Jeanfield Swifts U15
3 Dryburgh Athletic v Forfar Farmington Cobras
4 Lanarkshire Hibs Development v Aberdeen FCL Reds
5 Cove Youth FC Girls v St Andrews & AM Soccer
6 Rossvale Girls v Dalkeith Thistle


Byes

Aberdeen FCL 15s, Ayr United, Banchory Girls, Blackburn United, Blackhall United, Bonnyrigg Rose, Boroughmuir Thistle Purples, Central Girls, Deveronvale Girls, Drumchapel United, Dryburgh Athletic A, Dundee East U14, Dundee West, Dunfermline Athletic Girls, East Lothian, Edinburgh South, Ellon Meadows, Falkirk FC, FC Kilmarnock, Forfar Farmington U15s, Gartcairn, Giffnock SC Girls, Glasgow City Development, Glenrothes Strollers, Hamilton Academical, Hibernian Development, Kilwinning FA, Linlithgow Rose 2006, Lomond Colts Development, Murieston United, Musselburgh Windsor Girls, Panmure FC, Queen of the South Blues, Queen of the South Whites, Raith Rovers U15s, Rangers, Rutherglen Girls, Scone Thistle U15, Spartans FC, Wishaw Wycombe Wanderers

 

 

​Preliminary Round 17s

Ties to be played 16th / 17th March

​​

1 Broxburn Athletic Colts v Glennifer Thistle


Byes

Ayr United, Blackburn United, Boroughmuir Thistle Purples, Colony Park, Dryburgh Athletic, Dunfermline Girls, Falkirk FC, Forfar Farmington U17s, Giffnock SC Girls, Hibernian 17s, Hutchsion Vale, Montrose, Moray Girls, Morton, Murieston United, Rutherglen Girls, St Mirren

 

 

 

Please reload

© 2015 by Jax Mc Media