League Champions 2018

Congratulations to all LEAGUE CHAMPIONS for 2018 from everyone at Jax Mc Media

13s

Fife - EAST FIFE Runner up: Lomond Colts

East Regional: FORFAR FARMINGTON FC Runner up: Inverkeithing Hillfield Swifts Yellows

Tayside 1: JEANFIELD SWIFTS Runner up: Montrose Youth

Tayside 2: SCONE THISTLE Runner up: Jeanfield Swifts 12s

North Kim Little: ABERDEEN 13s Runner up: Donside Girls

North Becky Flaherty: COLONY PARK Runner Up: Aberdeen Development

SW/W/Central: KILMARNOCK BLUES Runner up: Central Girls Legends

SE Kim Little: - LANARKSHIRE HIBERNIAN Runner up: Bonnyrigg Rose

SE Lizzie Arnot: - MURIESTON UNITED Runner up: Blackburn United

SE Hayley Lauder: BROXBURN ATHLETIC COLTS Runner up: Spartans 11s

Erin Cuthbert: BONNYTON THISTLE BLACKS Runner up: EKFC Girls

Central Fiona Brown: WISHAW WYCOMBE WANDERERS Runner up: Milton Girls

Chloe Arthur: GLASGOW CITY BLACKS Runner up: Drumchapel United Blacks

Jenny Beattie: Pollok United Girls Runner up: Morton

Kirsty Howat: TBC

Runner up: TBC

15s

National Performance: CELTIC Runner up: Hibernian

East: FORFAR FARMINGTON FALCONS Runner up: East Fife

Lee Alexander: GIFFNOCK SC GIRLS Runner up: Glennifer Thistle

West Christie Murray: GLASGOW GIRLS FC Runner up: Hamilton Academical

North: DEVERONVALE GIRLS Runner up: Colony Park

SE Frankie Brown: LANARKSHIRE HIBERNIAN Runner up: Musselburgh Windsor

SE Kirsty Smith: TBC Boroughmuir Thistle Purples / Loanhead Miners Runner up:

17s

SE Joelle Murray: MURIESTON UNITED Runner up: Broxburn Athletic Colts

East/North: RAITH ROVERS Runner up: Dryburgh Athletic

Leanne Crichton: GLASGOW GIRLS FC Runner up: Kilwinning

19s

National Performance: CELTIC Runner up: Hibernian

SWFL 2

Central: GLASGOW CITY DEVELOPMENT Runner up: Airdrie Ladies

West: AYR UNITED LADIES Runner up: FC Kilmarnock 23s

East: KELTY HEARTS CC Runner up: Spartans Development

North: MONTROSE LADIES Runner up: Stonehaven Ladies

SWFL 1

South: HIBERNIAN 23s Runner up: Celtic Academy

3rd place Thistle Weir win promotion to SWPL 2

North: DUNDEE UNITED WFC Runner up: East Fife

SWPL 2

MOTHERWELL LFC Runner up: FC Kilmarnock

Motherwell LFC win promotion to SWPL 1

Aberdeen & Central Girls FA / Relegated to SWFL 1 which also means that SWFL 1 North Aberdeen FC Ladies 23s will also be relegated to SWFL 2 as 2 teams from the same club are not permitted in SWFL 1.

SWPL 1

GLASGOW CITY FC Runner up: Hibernian Ladies

Hamilton Academical WFC Relegated to SWPL 2