League Champions 2018

November 18, 2018

 

 

 

 

Congratulations to all LEAGUE CHAMPIONS for 2018 from everyone at Jax Mc Media

 

 

13s


Fife - EAST FIFE 
Runner up: Lomond Colts

 

East Regional: FORFAR FARMINGTON FC
Runner up: Inverkeithing Hillfield Swifts Yellows

 

Tayside 1: JEANFIELD SWIFTS
Runner up: Montrose Youth

 

Tayside 2: SCONE THISTLE
Runner up: Jeanfield Swifts 12s

 

North Kim Little: ABERDEEN 13s
Runner up: Donside Girls

 

North Becky Flaherty: COLONY PARK
Runner Up: Aberdeen Development

 

SW/W/Central: KILMARNOCK BLUES
Runner up: Central Girls Legends

 

SE Kim Little: - LANARKSHIRE HIBERNIAN
Runner up: Bonnyrigg Rose

 

SE Lizzie Arnot: - MURIESTON UNITED
Runner up: Blackburn United

 

SE Hayley Lauder: BROXBURN ATHLETIC COLTS
Runner up: Spartans 11s

 

Erin Cuthbert: BONNYTON THISTLE BLACKS
Runner up: EKFC Girls

 

Central Fiona Brown: WISHAW WYCOMBE WANDERERS
Runner up: Milton Girls

 

Chloe Arthur: GLASGOW CITY BLACKS
Runner up: Drumchapel United Blacks

 

Jenny Beattie: Pollok United Girls
Runner up: Morton

 

Kirsty Howat: TBC

Runner up: TBC

 


15s

 

National Performance: CELTIC
Runner up: Hibernian

 

East: FORFAR FARMINGTON FALCONS
Runner up: East Fife

 

Lee Alexander: GIFFNOCK SC GIRLS
Runner up: Glennifer Thistle 

 

West Christie Murray: GLASGOW GIRLS FC
Runner up: Hamilton Academical

 

North: DEVERONVALE GIRLS
Runner up: Colony Park

 

SE Frankie Brown: LANARKSHIRE HIBERNIAN
Runner up: Musselburgh Windsor

 

SE Kirsty Smith: TBC Boroughmuir Thistle Purples / Loanhead Miners
Runner up:

 

 

17s

 

SE Joelle Murray: MURIESTON UNITED
Runner up: Broxburn Athletic Colts

 

East/North: RAITH ROVERS
Runner up: Dryburgh Athletic

 

Leanne Crichton: GLASGOW GIRLS FC
Runner up: Kilwinning 

 

 

19s 

 

National Performance: CELTIC
Runner up: Hibernian

 

 

SWFL 2 

 

Central: GLASGOW CITY DEVELOPMENT
Runner up: Airdrie Ladies

 

West: AYR UNITED LADIES
Runner up: FC Kilmarnock 23s

 

East: KELTY HEARTS CC
Runner up: Spartans Development

 

North: MONTROSE LADIES
Runner up: Stonehaven Ladies

 

 

SWFL 1

 

South: HIBERNIAN 23s
Runner up: Celtic Academy

 

3rd place Thistle Weir win promotion to SWPL 2

 

North: DUNDEE UNITED WFC
Runner up: East Fife

 

 

SWPL 2

 

MOTHERWELL LFC
Runner up: FC Kilmarnock 

 

Motherwell LFC win promotion to SWPL 1

 

Aberdeen & Central Girls FA / Relegated to SWFL 1 which also means that SWFL 1 North Aberdeen FC Ladies 23s will also be relegated to SWFL 2 as 2 teams from the same club are not permitted in SWFL 1.

 


SWPL 1

 

GLASGOW CITY FC
Runner up: Hibernian Ladies

 

Hamilton Academical WFC Relegated to SWPL 2

 

 

 

 

 


 

Please reload

© 2015 by Jax Mc Media