Youth Scottish Cup Results:

April 22, 2018

 

 

 

13s Round 1

 

Celtic 13s 10 v 1 Jeanfield Swifts

Penicuik Athletic Blues 8 v 1 Raith Rhinos

Hibernian 13s 3 v 0 Moray - 22/4

4 Banchory Girls 0 v 3 Queen of the South White 22/4

5 Dumbarton United 4 v 5 Hearts Development

6 Jeanfield Swifts 12s 3 v 2 Dundee East 2008 *AET

Kilwinning 9 v 0 Arbroath CSC

Central Girls 9 v 0 Inverkeithing Hillfield Swifts Whites

9 Musselburgh Windsor 11 v 2 Dryburgh Athletic 13s - 22/4

10 Gartcairn Blues v  Hamilton Academical - 25/4

11 Bonnyton Thistle Black 1 v 10 Kilmarnock Blues

12 Lomond Colts Development 2 v 0 Thistle Weir

13 Bonnyton Thistle Red 0 v 3 Blackburn United

14 Pollok United 7 v 1 East Fife

15 Kilmarnock Whites 9 v 0 Dean Thistle

16 Montrose Youth 1 v 3 Lanarkshire Hibernian 

17 Cove Youth 4 v 1 Linlithgow Rose 2005

18 Inverkeithing Hillfield Swifts Strollers 7 v 3 DUSC

19 Glenburn 1 v 6 Kirrie Thistle

20 Spartans Reds 1 v 7 Celtic 12s

21 Scone Thistle 4 v 0 Falkirk Blues

22 Glasgow Girls 12s 9 v 0 Raith Rovers 12s

23 Boroughmuir Thistle Purples L v L Inverkeithing HS Yellows

24 Westdyke CC 0 v 4 Bonnyrigg Rose

25 Aberdeen 13s W v L Northstar LFC

26 Bayside Braves 0 v 1 Deveronvale Girls

27 Forfar Farmington 13s 4 v 0 Hearts 13s

28 EKFC 0 v 9 Donside Girls JFC

29 Blackburn United Blacks 3 v 2 Hibernian13s Development 22/4

30 Aberdeen FC Youth 5 v 3 Clydebank Girls

31 Ayr United 7 v 4 Glasgow City Orange *AET

32 Cumnock Junios 1 v 9 Central Girls Legends

 

 

15s Round 1

 

 

Clark Drive 3 v 0 Queen of the South White

2 Falkirk 7 v 2 Westpark United - 22/4

Moray Girls 7 v 4 Raith Rovers

Hamilton Academical 3 v 0 Musselburgh Windsor Girls

5 Queen of the South Blue 0 v 0 Glasgow City Black *penalties

Monifieth Ladies 4 v 1 East Lothian Ravens

7 Murieston United 2 v 1 Hearts Development

Deveronvale Girls 3 v 0 Tranent Colts

Drumchapel United 2 v 1 Dunfermline Athletic

10 Forfar Farmington Falcons 5 v 0 Rossvale Girls

11 Hibernian Development 4 v 1 Hutchison Vale

12 Blackburn United 3 v 0 Spartans

13 Colony Park Girls 3 v 0 Bedlay CSC

14 Montrose Youth 0 v 4 Dalkeith Thistle CSC

15 Central Girls Community 2 v 6 Lanarkshire Hibernian

16 Ayr United 3 v 0 Letham Girls

17 Glasgow Girls 10 v 1 Broxburn Athletic Colts

18 Stonehaven Girls 5 v 1 Loanhead

19 Blackhall Athletic 2 v 6 Pollok United

20 Dryburgh Athletic 3 v 0 Letham Girls 14s

21 Giffnock SC 3 v 0 Port Glasgow Juniors

22 Rangers 5 v 0 Aberdeen FCL

 

 

 

17s Round 1

 

Ties to be played 22 April or 6 May 2018

1 Broxburn Athletic Colts v Spartans

2 Boroughmuir Thistle Purples v Bonnyrigg Rose

3 Raith Rovers 2 v 1 Kilwinning

4 Dryburgh Athletic 10 v 1 Montrose Youth

BYES:

1 Murieston United, 2 Ayr United, 3 Hutchison Vale, 4 Forfar Farmington, 5 Boroughmuir Thistle Whites, 6 Riverside Girls, 7 Dunfermline Athletic, 8 Westdyke Girls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2015 by Jax Mc Media