13s Youth Scottish Cup Results....

March 18, 2018

 

 

 

 

 

13s - Preliminary Round

 

Ties to be played 17/18 March 2018

Forfar Farmington Chiefs P v P Central Girls

 

2 Ayr United 10 v 1 Stonehaven Fire

 

3 Central Futures 0 v 9 Aberdeen FC Youth

 

4 Aberdour Cobras 0 v 7 Lomond Development

 

5 Mid Annandale 0 v 3 Arbroath CSC

 

6 Giffnock CSC 4 v 6 Banchory Girls * AET 

 

Westdyke Community Club P v P Bedlay CSC

 

8 Stonehaven Reign 1 v 10 Raith Rovers Rhinos

 

9 Letham 12s 2 v 10 Linlithgow Rose 2005

 

10 Lanarkshire Hibs 3 v 0 Monifieth

 

11 Rossvale 4 v 5 Scone Thistle

 

12 Hearts P v P Broxburn Athletic Colts

 

13 Kirkfield United 0 v 9 Glasgow City Orange

 

14 Queen of the South Blue 2 v 11 Musselburgh Windsor Girls

 

15 Murieston United Red v Hibernian

 

16 Spartans Reds P v P St Andrews & East Neuk

 

17 Bonnyrigg Rose P v P Dalkeith Thistle

 

18 Linlithgow Rose 2006 P v P Celtic 13s

 

19 Dean Thistle 7 v 0 Glasgow City Black

 

20 Milngavie FC 0 v 9 Inverkeithing Hillfield Swifts Whites

 

21 Dundee East 2 v 3 Dumbarton United

 

22 Dundee Dragons P v P Forfar Farmington 13s - *24 March*

 

23 Kilmarnock Blues 9 v 1 Boroughmuir Thistle Whites

 

24 Drumsagard L v W Clydebank Girls

 

25 Falkirk Whites 2 v 8 Pollok United

 

26 Donside Girls JFC 10 v 1 Colony Park

 

27 Aberdeen 13s 3 v 0 Port Glasgow

 

28 Kilmarnock Whites 10 v 3 Letham 13s

 

29 Kirrie Thistle v Drumchapel United Reds

 

30 Dryburgh Athletic 12s P v P Gartcairn Blues

 

31 Kintore United 4 v 9 Queen of the South Whites

 

32 Central Girls Legends 9 v 0 Montrose Youth Vics

 

33 Dryburgh Athletic 13s P v P Ellon Meadows

 

34 Cove Youth 10 v 2 West Park United

 

35 Raith Rovers 12s 8 v 3 Bayside Bulldogs

 

36 Moray 3 v 0 Penicuik Athletic Whites

 

37 Bonnyton Thistle Black v Newmacher United

*Penicuik Athletic Whites concede tie*

*Monifieth concede tie*

*Mid Annandale concede tie*

*Port Glasgow*

BYES:

1 Thistle Weir, 2 Cumnock Juniors, 3 Inverkeithing Hillfield Swifts Yellows, 4 Montrose Youth, 5 Glenburn, 6 East Fife, 7 Falkirk Blues, 8 Giffnock SC, 9 Dundee East 2008, 10 Bonnyton Thistle Reds, 11 Penicuik Athletic Blues, 12 Bayside Braves, 13 Celtic 12s, 14 Jeanfield Swifts, 15 Inverkeithing Hillfield Swifts Strollers, 16 Jeanfield Swifts 12s, 17 Deveronvale Girls, 18 Northstar LFC, 19 Blackburn United Blacks, 20 Blackburn United, 21 Hamilton Academical, 22 Glasgow Girls FC 12s, 23 Hibernian Development, 24 Boroughmuir Thistle Purples, 25 Hearts Development, 26 Kilwinning, 27 Arbroath CSC

Please reload

© 2015 by Jax Mc Media